Samsung Galaxy S26 vs Samsung Galaxy S26 FE: dit zijn de verschillen
De Samsung Galaxy S26 FE is sinds begin september 2026 het jongste lid van de S26-familie, een half jaar na de Galaxy S26 zelf. Wie de twee naast elkaar zet, verwacht misschien dat de FE alleen een simpelere versie van het duurdere model is. Toch ligt het anders: op sommige punten wint de FE het juist van de Galaxy S26. Twijfel je welke van de twee bij jou past of overweeg je te wachten tot er refurbished exemplaren beschikbaar zijn? We zetten de belangrijkste specificaties naast elkaar.
De belangrijkste verschillen in één overzicht
Onderstaande tabel laat in één oogopslag zien hoe de Galaxy S26 en de Galaxy S26 FE zich tot elkaar verhouden:
| Samsung Galaxy S26 |
Samsung Galaxy S26 FE |
|
| Scherm | 6,3-inch Dynamic AMOLED | 6,7-inch Dynamic AMOLED |
| Processor | Exynos 2600 | Exynos 2500 |
| Werkgeheugen | 12 GB | 8 GB |
| Opslagruimte | 256 GB of 512 GB | 128 GB, 256 GB of 512 GB |
| Hoofdcamera | 50 MP | 50 MP |
| Telelens | 10 MP met 3x optische zoom | 8 MP met 3x optische zoom |
| Batterij | 4.300 mAh | 4.900 mAh |
| Snelladen | 25 watt | 45 watt |
| Gewicht | 167 gram | 193 gram |
Scherm en design: compact vs groot


Wie een groter scherm wil, moet bij de Galaxy S26 FE zijn: die heeft een 6,7-inch Dynamic AMOLED 2X-scherm, tegenover 6,3 inch bij de reguliere Galaxy S26. Beide schermen verversen adaptief tot 120 Hz, maar op helderheid trekt de Galaxy S26 aan het langste eind met circa 2.600 nits tegenover 1.900 nits bij de FE. Buiten in fel zonlicht is het verschil hierdoor wel merkbaar. Het compactere formaat maakt de Galaxy S26 ook veel lichter: 167 gram tegenover 193 gram voor de FE, die met haar grotere accu nu eenmaal meer gewicht met zich meebrengt.
| Samsung Galaxy S26 |
Samsung Galaxy S26 FE |
|
| Schermresolutie | Full HD+ (2340 x 1080 pixels) | Full HD+ (2340 x 1080 pixels) |
| Piekhelderheid | Circa 2.600 nits | Circa 1.900 nits |
| Materiaal | Aluminium frame, glazen achterkant, Gorilla Glass Victus 3 | Aluminium frame, Gorilla Glass Victus+ |
| Afmetingen | 149,6 x 71,7 x 7,2 mm | 161,6 x 76,9 x 7,4 mm |
| Gewicht | 167 gram | 193 gram |
| Kleuren | Kobaltviolet, Blauw, Zwart, Wit, Zilver | Blueberry, Graphite, Pistachio |
Verschil tussen prestaties van de S26 en S26 FE
Onder de motorkap trekt de Galaxy S26 duidelijk aan het langste eind. Wereldwijd draait dit toestel op de nieuwe Exynos 2600 processor, terwijl de Galaxy S26 FE het moet doen met de iets oudere Exynos 2500, dezelfde chip als bij de vorige S25 FE. Ook op werkgeheugen loopt de Galaxy S26 voorop met 12 GB tegenover 8 GB bij de FE. Qua opslag is de FE juist toegankelijker: die begint al bij 128 GB, terwijl de Galaxy S26 pas bij 256 GB instapt.
| Samsung Galaxy S26 |
Samsung Galaxy S26 FE |
|
| Processor | Exynos 2600 (2nm) | Exynos 2500 (3nm) |
| Werkgeheugen | 12 GB | 8 GB |
| Opslagruimte | 256 GB of 512 GB (UFS 4.0) | 128 GB, 256 GB of 512 GB (UFS 4.0) |
Camera's: gelijke hoofdcamera, iets betere telelens bij de S26
Ook op cameragebied liggen de twee toestellen dicht bij elkaar. Beide hebben een 50 MP hoofdcamera en een 12 MP ultragroothoek camera. Het verschil zit in de telelens: de Galaxy S26 heeft een 10 MP telelens, terwijl de Galaxy S26 FE het met een net iets kleinere 8 MP telelens moet doen, al blijft de optische zoom bij beide 3x. De selfiecamera is met 12 MP bij beide toestellen identiek.
| Samsung Galaxy S26 |
Samsung Galaxy S26 FE |
|
| Hoofdcamera | 50 MP | 50 MP |
| Ultragroothoek | 12 MP | 12 MP |
| Telelens | 10 MP met 3x optische zoom | 8 MP met 3x optische zoom |
| Selfiecamera | 12 MP | 12 MP |
Batterij en opladen: de S26 FE verrast
De batterij is waar de verhouding omdraait: de Galaxy S26 FE heeft met 4.900 mAh namelijk een flink grotere accu dan de reguliere Galaxy S26. Die moet het namelijk met 4.300 mAh doen. De S26 FE laadt bovendien sneller bedraad op, met 45 watt tegenover 25 watt bij de Galaxy S26. Draadloos opladen is bij beide toestellen mogelijk tot 15 watt. Wie vooral een lange batterijduur en snel opladen belangrijk vindt, kan dus het beste kijken naar het goedkopere model.
| Samsung Galaxy S26 |
Samsung Galaxy S26 FE |
|
| Batterijcapaciteit | 4.300 mAh | 4.900 mAh |
| Bedraad opladen | Tot 25 watt | Tot 45 watt |
| Draadloos opladen | Tot 15 watt | Tot 15 watt |
Waterbestendigheid en software
Zowel de Galaxy S26 als de Galaxy S26 FE is IP68-gecertificeerd en dus beschermd tegen stof en onder water tot 1,5 meter voor gedurende maximaal 30 minuten. Opvallend is dat de FE, doordat hij een half jaar later verscheen, meteen met een nieuwere Android versie wordt uitgeleverd dan de Galaxy S26. Op langere termijn maakt dat weinig uit: Samsung belooft voor beide toestellen zeven jaar aan grote updates.
Conclusie: Samsung Galaxy S26 of S26 FE?
Zoek je het compactste en lichtste toestel, met de nieuwste chip, het meeste werkgeheugen en het helderste scherm? Dan is de Samsung Galaxy S26 de beste keuze. Heb je liever een groter scherm, een accu die langer meegaat en sneller oplaadt, tegen een toegankelijkere instapprijs? Dan is de Samsung Galaxy S26 FE minstens zo interessant, en op termijn ook als refurbished toestel een aantrekkelijke optie.
Wil je meer Samsung-toestellen met elkaar vergelijken? Bekijk dan onze Samsung-vergelijkingspagina en zet alle specificaties naast elkaar. Of vergelijk de Samsung Galaxy S26 en de S26 Ultra als je liever verder kijkt dan het FE-model.
Refurbished Samsung Galaxy S26 of S26 FE kopen bij Forza
Zodra er refurbished exemplaren van de Samsung Galaxy S26 en de Galaxy S26 FE beschikbaar zijn, vind je ze bij Forza tegen een scherpe prijs. Elk toestel wordt grondig gecontroleerd, waardoor we het keurmerk Refurbished mogen voeren. Je krijgt bovendien drie jaar garantie en laad-accessoires zonder extra kosten. Heb je vragen over onze refurbished Samsung toestellen? Neem gerust contact op met onze klantenservice. Bestel je op een werkdag voor 22:30 uur, dan ligt je nieuwe telefoon de volgende dag al bij je op de mat. Welke Galaxy wordt het voor jou: de S26 of de S26 FE?























